Aktualności

Chińska cenzura chce większego ograniczenia wolności mediów

Po ataku terrorystycznym na tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" Chiny chcą ograniczyc wolność słowa. Chińska agencja informacyjna Xinhua napisała, że "atak terrorystyczny na redakcję 'Charlie Hebdo’ to dowód na konieczność ograniczania wolności mediów".

Na Zachodzie takie stwierdzenie byłoby nie do pomyślenia, jednak w Chinach aparat cenzury działa sprawnie, a wolnosc mediów jest określana jako jedna z najmniejszych na świecie.

Chińskie media pozostają w dużym stopniu narzędziem rządu w Pekinie, a nad przekazywanymi przez nie treściami czuwa monstrualna armia cenzorów. Według ubiegłorocznego rankingu wolności prasy Chiny znajdują się na 175. miejscu, na 180 sklasyfikowanych państw. 

Wszechmocna cenzura w Państwie Środka uważana jest za największy i najpotężniejszy aparat tego typu w historii. Zaangażowanych jest w nią ok. 300 tysięcy osób, z czego jedynie tysiąc zatrudniony jest bezpośrednio w redakcjach. Kolejne kilkadziesiąt tysięcy to tzw. "internetowi policjanci" monitorujący treści zamieszczane w globalnej sieci, którym w ograniczonym zakresie czasu pomaga około ćwierć miliona osób pracujących na różnych szczeblach administracji państwowej. Cenzurze podlegają treści zamieszczane w telewizji, radiu, kinie, literaturze, prasie, muzyce i Internecie. 

Wiecej na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/jak-dziala-najpotezniejsza-cenzura-swiata,506986.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.