Aktualności

Europa będzie miała paliwo jądrowe z Chin?

Chiński koncern CNN (China National Nuclear Corporation) jest zainteresowany zaopatrywaniem europejskich siłowni  nuklearnycyh w paliwo jądrowe. Chińczycy podają, że mogą dostarczać paliwa do siłowni typu rosyjskiego i francuskiego.

Koncern poinformował o opanowaniu technologii wytwarzania prętów paliwowych, które wykorzystywane są w siłowniach jądrowych. Chińska firma może produkować pręty zarówno do reaktorów rosyjskich starszego typu, jak i do tych nowszych, francuskich.

W pierwszej kolejności koncern chce dostarczać paliwo na Węgry i do Rumunii, następnie na Ukrainę. Największą gratkę dla chińskiego giganta stanowi jednak Europa Wschodnia.

Sprawe może skomplikować fakt, iż od lat Chiny rozwijają współpracę w dziedzinie jądrowej z Rosją. Rosatom i CNNC podpisały m.in. protokół dotyczący budowy elektrowni jądrowych w państwach trzecich. Jednak złe stosunki Kijowa i Moskwy mogą stanowić poważny problem na drodze do spełnienia chińskich planów.

Według przedstawicieli koncernu umowy z Rosją nie blokują sprzedaży wyrobów do krajów trzecich .

Więcej na: http://energetyka.wnp.pl/chiny-chca-sprzedawac-paliwo-jadrowe-do-europy-takze-do-polski,242524_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.