Aktualności

Zwiększył się polski eksport do Chin

2014 rok przyniósł Polsce wzrost wartości eksportu do Chin aż o jedną trzecią – takie dane udostępnił Główny Urząd Celny Chin (GACC). Pomimo tej pozytywnej tendencji, nasz kraj zajmuje niskie, bo dopiero szesnaste miejsce w rankingu UE dotyczącego wielkości eksportu na teren ChRL.

Jak podaje portal bankier.pl, wartość wymiany handlowej Polski z Państwem Środka wzrosła w ubiegłym roku o 16%, co daje wartość ponad 17 miliardów dolarów. Dla Chin jesteśmy ważnym partnerem gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej ze wzgledu na duże ilości towarów, które importujemy. Zeszłoroczna wartość towarów importowanych z Chin wyniosła ponad 14 miliardów dolarów, czyli zanotowalismy wzrost o 13,4% w stosunku do roku 2013.

Zwiększył się także polski eksport na teren tygrysa Azji. Polskie produkty znalazły uznanie u chińskich nabywców i cieszą się systematycznie rosnącą popularnością. Ubiegły rok przyniósł nam wzrost eksportu na poziomie 31, 5% w stosunku do 2013 roku.

Badania naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wskazały 12 branż, w których polskie firmy moga zyskać na popularności produktów. Wśród nich wymienione zostały m.in.: przemysły spożywczy, drzewny, kosmetyczny czy technologie związane z ochroną środowiska.

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-eksport-do-Chin-szybuje-ale-wciaz-na-tle-UE-wypadamy-fatalnie-3278288.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.