Aktualności

Pogorszenie stosunków miedzy Chinami a Koreą Północną

Relacje chińsko-koreańskie zaogniły się po ujawnieniu przez Pekin serii morderstw dokonanych na terenach przygranicznych.  Chińczycy mieszkający na styku dwóch państw coraz częściej niepokoją się o życie swoje i swoich bliskich. Wszystko z powodu agresywnych wypadów koreańskich żołnierzy, którzy poszukują żywności.

Niedożywieni i zabiedzeni żołnierze z Korei Północnej często decydują się na przekroczenie granicy w poszukiwaniu żywności. Zazwyczaj po jej otrzymaniu odchodzą w pokoju, ale zdarzają sie przypadki morderstw całych rodzin w celu zagrabienia ich majątlku.

Prawda wyszła na jaw po ujawnieniu informacji mediom przez anonimowego urzędnika z Pekinu. Najgłośniejszą sprawą z początku tego roku było zabójstwo 4 osób przez północnokoreańskiego dezertera. Morderca zginął w wyniku ran poniesionych w trakcie ucieczki. Chińskie władze zdecydowały się na ujawnienie tej sytuacji i wystosowały oficjalną skargę do rządy w Pjongjangu. Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Płn. przekazało, że rodzimy "urząd do spraw bezpieczeństwa publicznego zajmie się sprawą zgodnie z obwiązującymi przepisami".

Chiny powoli tracą cierpliwość i coraz silniej sygnalizują swoje niezadowolenie.  Konflikt zaostrza również zeszłoroczna egzekucja wuja Kim  Dzong Una, Dzang Song Thaeka, który był głównym negocjatorem w stosunkach chińsko-koreańskich.

Więcej na:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,139088,title,Coraz-gorsze-stosunki-Korei-Pln-i-Chin-Pekin-ujawnil-serie-morderstw-na-terenach-przygranicznych,wid,17196269,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.