Aktualności

Juan walutową potęgą

Jeszcze kilka lat temu transakcje dokonywane w juanach były rzadkością. Dzisiaj chińska waluta znacznie urosła w siłę za sprawą jej intensywnej promocji władz ChRL. Dzieki tym działaniom jej wartość wzrosła o 321%. W środę SWIFT poinformował, że renminbi awansowało do grona 5 najczęściej używanych walut świata.

W pierwszej piątce znajdują się oczywiście dolar amerykański, euro, funt szterling oraz japoński jen. Między juanem a dolarem i euro jest oczywiscie przepaść, jednak w jego zasięgu jest funt i jeszcze bliżej jen.  

W grudniu udział środka płatniczego z Państwa Środka w płatnościach globalnych wyniósł 2,17%. W przypadku jena jest to 2,69%. Udział dolara to 40%.

Chińczycy cały czas prowadzą działania mające na celu jeszcze większe umiedzynarodowienie renminbi. Według specjalistów okazją do umocnienia chinskiej waluty byłoby jej opracie na złocie. Państwo Środka utrzymuje, że posiada 1.054 tony królewskiego kruszcu. Są to jednak dane z 2009 roku. Nieoficjalnie mówi się, że faktyczne zasoby Chiny są o kilka ton większe.

Wiecej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Juan-piata-waluta-swiata-7233853.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.