Aktualności

Chiny nie wykupią większościowego pakietu akcji portu w Pireusie?

Chińskie ministerstwo handlu obawia się jak dalej potoczą się losy zakupu większościowego pakietu akcji greckiego portu w Pireusie przez chiński konglomerat COSCO (China Ocean Shipping Company). Grecki rząd zapowiedział wstrzymanie prywatyzacji portu.

Nowy grecki rząd ogłosił swoją decyzję w środę 28 stycznia. Zakończenie prywatyzacji ma dotyczyć również portu w Salonikach, a także państwowych zakładów energetycznych DEI. Rzecznik resortu handlu Shen Danyang oświadczył, że ministerstwo handlu jest tą decyzja mocno zaniepokojone.

Port w Pireusie jest kluczowym elementem planu prywatyzacji, realizacji którego od Grecji domagali się jej wierzyciele. Szef żeglugi w nowym rządzie, Teodoros Dritsas, powiedział, że chińskie inwestycje opiewające na 320 mln euro w porcie kontenerowym Pireus zostaną zawieszone.

Chińska firma żeglugowa COSCO kupiła już dwa terminale tego portu i była wytypowana do odkupienia 67-procentowego pakietu udziałów od państwa greckiego. 

Więcej na:

http://logistyka.wnp.pl/chiny-zaniepokojone-wstrzymaniem-prywatyzacji-portu-w-pireusie,243432_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.