Aktualności

Chiny: nasila się kontrola państwa w internecie

W środę władze Chin wprowadziły w życie kolejne obostrzenia dotyczące użytkowania sieci. Od teraz użytkownicy mają się rejestrować pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Nie wolno też publikować materiałów odnoszących się krytycznie do panującego ustroju.

Blokowane będą również tzw. wirtualne sieci prywatne (VPN), które internauci wykorzystywali do omijania filtrów blokujących dotęp do niedostępnych serwisów społecznościowych, różnorakich usług oraz zagranicznych stron internetowych ocenzurowanych przez władze. Wśród blokowanych stron są m.in.: Facebook, Gmail, YouTube czy Twitter.

Blokowanie VPN jest dużą niedogodnością dla zagranicznych firm, które korzystały z tego kanału w celu szyfrowania wiadomości oraz komunikowania się ze swoimi centralami. 

Nowe obostrzenia dotyczą blogów, forów, na których można publicznie wyrażać poglądy oraz portali społecznościowych. Karą za wystąpienie przeciwko nowym przepisom będzie pozbawienie dostępu do internetu.

Więcej na: http://biznes.pl/magazyny/media/chiny-zaostrzaja-kontrole-nad-internetem/jtl04 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.