Aktualności

Chińskie władze ustalą minimalne zapasy ropy naftowej

Według informacji podanych przez Państwowy Komitet na rzecz reform i rozwoju Chin, będą niebawem ustalane minimalne zapasy komercyjne ropy. Zgodnie z nowymi przepisami firmy przetwarzające ropę naftową będą musiały zgromadzić ilość surowca wystarczającą na 15 dni pracy. Jak twierdzi Komitet, działania te mają na celu ustabilizowanie cen paliw na chińskim rynku oraz wzmocnienie bezpieczeństwa paliwowego państwa.

W sytuacji, gdy cena ropy na rynku światowym przekroczy 130 USD za baryłkę, władze zezwolą na zmniejszenie rezerw w firmach, ale nie będą one zmniejszone poniżej zapasu 10-dniowego.

Obecny zapas surowca w Chinach jest na poziomie minimalnym, mimo że jest to drugi co do wielkości konsument ropy naftowej. Problem Państwa Środka polega na braku miejsca pod składowanie surowca. Aktualnie prowadzone są inwestycje, które mają w krótkim czasie umożliwić budowę magazynów. Ropa jest równiez składowana na wymajmowanych przez państwo tankowcach.

Więcej na:

http://nafta.wnp.pl/chinskie-rafinerie-beda-musialy-miec-obowiazkowe-zapasy-ropy,243489_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.