Aktualności

Najzamożniejszy Chińczyk w rok potroił majątek

Prestiżowy tytuł nabogatszego człowieka w Chinach przypadł Li Hejunowi, właścicielowi firmy zajmującej się energią odnawialną. Coroczny ranking najbogatszych osób w Chinach uplasował właściciela firmy Hanergy na pierwszym miejscu. Jego mająek jest szacowany na 26 miliardów dolarów.

Tuż za  nim, z niewiele mniejszym, bo 25-miliardowym majątkiem, znalazł się potentat rynku nieruchomości, Wang Jianlin. Na ostatnie miejsce podium spadł dotychczasowy lider rankingu, Jack Ma, właściciel firmy Alibaba, z majątkiem o wartości 24 i pół miliarda dolarów.

Li Hejun odniósł fenomenalny sukces. Właścicielowi firmy Hanergy zajmującej sie produkcją urządzeń do wytwarzania energii słonecznej, wodnej i wiatrowej, w ciągu zaledwie roku udało się pomnożyć swój majątek trzykrotnie. Hanergy to jedno z największych przedsiębiorstw w branży energii słonecznej.

Li Hejun zajmuje obecnie 28 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata.

Więcej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najbogatszy-Chinczyk-W-rok-pomnozyl-majatek-3-razy-3282072.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.