Aktualności

Alibaba będzie dostarczać zamówienia dronami?

Alibaba Group właśnie zakończyła pierwsze testy nowego sposobu dostarczania przesyłek swoim klientom. Około 450 dostaw zostało zrealizowanych przez drony. Tym samym chińska firma wyprzedziła amerykańskiego Amazona, który od kilku lat starał się o możliwość wprowadzenia takiej metody dostawy.

Alibaba przy współpracy z firmą kurierską Shanghai YTO Express i chińskim marketem Taobao tylko w dniach od 4 do 6 lutego dostarczyła prawie pół tysiąca przesyłek za pomoca dronów. Test miał swoje ograniczenia względem konsumentów, nie mogli oni zamówić dowolnego towaru. Próba tego sposobu dostawy ograniczyła się do specjalnej marki imbirowej herbaty z brązowym cukrem często wykorzystywanej do złagodzenia bółu menstruacyjnego.

Maksymalna waga przesyłek nie przekraczała 340 gramów, ale klienci mogli liczyć na błyskawiczny czas dostawy. Zamówienie docierało do miejsca docelowego w ciagu około godziny. Dostawa dronami była testowana w Szanghaju, Guangzhou i Pekinie.

Więcej na: http://technowinki.onet.pl/gadzety/alibaba-testuje-dostawy-dronami/5kh7k 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.