Aktualności

Chiny wybudują największe lotnisko świata

Chiny planują budowę największego na świecie terminalu lotniczego, który ma powstać w Pekinie. Obiekt ma być ogromny – wielkością ma podobno dorównywać Bermudom. Projekt lotniska-giganta stworzyła Zaha Hadid zaliczana do czołówki najlepszych architektów na świecie.

Wielkie otwarcie lotniska Daxing na południe od Pekinu jest przewidziane na 2017 rok. Łączny obszar, jaki będzie zajmował terminal to 54 tys. kilometrów kwadratowych. Ma on obsługiwac rocznie od 120 do nawet 200 milionów pasażerów. Z aż 7 pasów startowych rocznie będzie korzystać około 620 tys. samolotów. Zamierzona liczba obsługiwanych pasażerów ma przewyższać trzykrotnie liczbę podróżujących obsługianych przez londyńskie Heathrow i amerykańską Atlantę. Obecnie te dwa obiekty uchodzą za najbardziej ruchliwe na świecie.

Lotnisko zostało zaprojektowane w taki sposób, by dzięki multimodalnemu centrum transportu możliwe było połączenie  lokalnych i krajowych linii kolejowych, metra i autostrad. Tuż po otwarciu obiekt ma obsługiwać 45 milionów podróżnych, a osiagnięcie pełnej przepustowości jest obliczone na 2025 rok.

Więcej na: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/najwieksze-lotnisko-swiata-powstanie-w-pekinie,513290.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.