Aktualności

Wystawa polskiej sztuki w Pekinie cieszy się dużą popularnością

6 lutego w stolicy Chin została otwarta wystawa polskiej sztuki "Skarby z kraju Chopina" przygotowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Do 10 maja w Chińskim Muzeum Narodowym będzie można zobaczyć ponad 350 eksponatów będących żywym przykładem polskiej kultury z ostatnich 500 lat.

Doskonałym haczykiem przyciągającym uwagę Chińczyków do wystawy okazało się użycie nazwiska Fryderyka Chopina w nazwie ekspozycji, którego postać i muzyka ma duże znaczenie dla mieszkańców Państwa Środka.

Przygotowania do wystawy trwały trzy lata. Główne obawy dotyczyły odebrania polskiej sztuki przez Chińczyków, którzy mogli mieć z tym trudności przez barierę kulturową.

Iwona Danielewicz, współautorka ekspozycji zapewniła, że "kolegom z Chin bardzo się podobał wybór eksponatów do wystawy polskiej sztuki w Pekinie, bo dzięki nim mogą zrozumieć wyjątkowość polskiej kultury". Dodała też, że wystawa została dobrze przyjęta i będzie można liczyć na wysoką frekwencję odwiedzających.

Materiał audio na stronie polskiego radia.

Więcej na: http://www.polskieradio.pl/7/178/Artykul/1374863/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.