Aktualności

Chiny przeprowadziły rekordowe inwestycje w krajach UE

Jak podaje "Financial Times", Chiny ustanowiły nowy rekord jeśli chodzi o swoje inwestycje w krajach Unii Europejskiej. Przedsięwzięcia sięgnęły kwoty 18 miliardów dolarów. To znaczny wzrost w porównaniu do ostatnich czterech lat, gdy ich wartośc wynosiła średnio 12 mld dolarów.

"FT" odniósł się do informacji z zestawienia przygotowanego przez firmę Rhodium na zamówienie kancelarii Baker&McKenzie. Największy kapitał inwestycyjny zgarnęła Wielka Brytania – aż 5,1 mld dolarów, z czego większość tej kwoty przeznaczono na inwestycje związane w nieruchomościami.

Drugie w kolejności były Włochy, które przyciągnęły 3,5 mld dolarów na realizacje chińskich inwestycji. Chiny ulokowały swój kapitał kolejno w Holandii (sektor spożywczy), Portugalii (ubezpieczenia) oraz Niemczech.

Chińskie firmy w ciągu zeszłego roku przeprowadziły łącznie 153 transakcje. W ostatnich latach zainteresowanie Chin skupiało się głównie na aktywach prywatyzowanych.

Wiecej na:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/przemysl/ft-w-2014-roku-rekordowe-inwestycje-chin-w-krajach-ue/71cl0 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.