Aktualności

Chiny stawiają na gaz łupkowy

Chińskie władze zapowiedziały, że do 2020 roku udział gazu łupkowego w całkowitej produkcji gazu w Chinach ma sięgnąć 15 procent. 

W zeszłym roku Chińczycy wykonali ponad 200 odwiertów w skałach, które mogą zawierać gaz łupkowy. Prognozy przewidują, iż w następnych latach liczba ta bedzie szybko wzrastać – o nawet kilkaset nowych odwiertów rocznie.

Zachodnie instytuty geologiczne twierdzą, że na terenie Chin mogą znajdować się największe złoża gazu łupkowego na świecie. Zasoby mogą przekraczać nawet 30 bilionów m3.

Wyścig o wydobycie gazu łupkowego Chiny rozpoczęły dość późno, a wydajną technologią dysponują Amerykanie, z którymi stosunki Chin są w najlpszym razie poprawne.

Gaz łupkowy ma być odpowiedzią na ekologiczne problemy, z jakimi boryka się Państwo Środka. Przede wszystkim, ma on pokryć ogromne i stale rosnące zapotrzebowanie energetyczne i zastąpić zużywany masowo wegiel.

Wiecej na: http://gazownictwo.wnp.pl/chiny-wierza-w-sukces-gazu-lupkowego,244373_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.