Aktualności

UE i Japonia skarżą się na dumpingowe cła nakładane przez Chiny

Światowa Organizacja Handlu (WTO) uznała za słuszne zarzuty Japonii i UE wobec Chin o narzucanie ceł antydumpingowych na import stalowych rur, które są używane w elektrowniach do transportu pary.

Wniosek o weryfikację zasadności chińskich ceł w 2013 roku złożyła Komisja Europejska, popierając tym samym złożoną w 2012 roku przez Japonię skargę na chińskie działania. Głównym argumentem podanym przez Komisję Europejską jest fakt, iż nałożone przez Chińczyków cła "znacząco utrudniają dostęp do chińskiego rynku". Zgodnie z przepisami WTO nałożenie ceł ochronnych musi być zawsze poprzedzone szczegółowym śledztwem dla udowodnienia, że przemysł państwa importera doznał szkód.

Raport z badania WTO potwierdził słuszność wiekszości zarzutów w kierunku Chin, m.in. błędnego kalkulowania finansowej współzależności między importem rur a ich krajową produkcją. 

Raport poucza Chiny, by "podjęły działania na rzecz dostosowania się do swych zobowiązań" wynikających z porozumienia antydumpingowego WTO. 

Więcej na:

 http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/unia-i-japonia-skarza-sie-na-chinskie-cla-wto-przyznaje-im-racje,515128.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.