Aktualności

Najwięcej towarów luksusowych kupują Chińczycy

Według raportu na temat towarów luksusowych w Chinach opracowanego przez firmę "Fortune Character" niemal połowa dóbr luksusowych wędruje do rąk Chińczyków. W zeszłym roku wydali na nie 106 miliardów dolarów.

Chińczycy stanowią aż 46% konsumentów produktów luksusowych. Lwią część całej wydanej kwoty, bo 81 mld dolarów, przeznaczyli na zakup dóbr luksusowych podczas wyjazdów zagranicznych. Jest to wzrost o 9% w stosuku do zeszłego roku. Wiąże się to ze stale rosnącą liczbą turystów z Chin, którzy są rekordzistami w wydawaniu pieniędzy na wakacjach – średnia wydana kwota to 632 USD, które zazwyczaj są przeznaczone na towary luksusowe.

Z kolei pozycja Chin w światowej sprzedaży dóbr luksusowych uległa delikatnej zmianie. W 2013 roku udział Chin w rynku światowym wynosił 13%, w zeszłym roku było to już 11%, widac więc pewną tendencję spadkową. Analitycy podają duży problem z podróbkami jako główna przyczynę tego spadku. Z powodu dużego rynku podróbek, producenci towarów luksusowych rezygnują z wejścia na chiński rynek.

Wiecej na: http://spedycje.pl/wiadomosci/36940/chinczycy_kochaja_towary_luksusowe.html 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.