Aktualności

Największy sklep internetowy w Chinach rozszerzy współpracę z zagranicznymi eksporterami

Platforma JD.com, czyli największy chiński sklep internetowy, ma w planach rozpoczecie współpracy z zagranicznymi eksporterami produktów spożywczych i kosmetycznych, którzy działają w Strefach Wolnego Handlu. Rozszerzenie działalności będzie możliwe dzięki ostatnim zmianom wprowadzonym przez chiński rząd, które rozluźniają dotychczasowe restrykcyjne procedury celne i działania związane z prowadzeniem wymiany zagranicznej.

Korzystając z wprowadzonych do reguacji zmian, JD.com umożliwia wystawianie w swoim serwisie towarów esporterów zagranicznych działających w STW (ang. TFZ). Funkcjonowanie w TFZ jest możliwe bez konieczności rejestracji działalności handlowej w Chinach. Pozwala również na realizowanie płatności z firmami chińskimi w zagranicznych walutach, oferuje obniżone stawki celne i uproszczony proces rejestracji produktów spożywczych i kosmetyków dostępnych oraz znosi konieczność opłacania podatku dochodowego. Polskie przedsiębiorstwa mogą działać z TFZ w Kantonie (Nansha), Ningbo, Hangzhou (Xiaoshan), Zhengzhou i Szanghaju.

Serwis JD.com funkcjonuje w oparciu o najwiekszą infrastrukturę ze wszystkich chińskich firm internetowych, działającą w 39 miastach w Chinach. Jest złozona z 7 centrów zaopatrzenia i 118 magazynów. Posiada 2045 punktów wysyłkowych.

Wiecej na: http://www.gochina.gov.pl/20150202/Najwiekszy_sklep_internetowy_w_Chinach_gotowy_do_wspolpracy_z_zagranicznymi_eksporterami_produktow_spozywczych_i_kosmetykow# 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.