Aktualności

Chiny: iPhone’y i iPady Appla tak, Apple Pay już nie

Apple Pay to opracowany przez firmę Apple mobilny system płatności, który szturmem zdobył USA. Prowadzone są też rozmowy z brytyjskimi i holenderskimi bankami w sprawie wprowadzenia również tam tego oprogramowania. Apple planował uderzyć również na rynek chiński, ale Chińczycy nie są przekonani do tej usługi.

Chiny to największy rynek dla produktów Apple’a. Mieszkańcy Państwa Środka przepadają za iPhone’ami i iPadami, dlatego amerykański koncern chciał poszerzyć tam swoją działalność o system mobilnych płatności. Ten plan jednak potyka się o chińskie instytucje finansowe, które mają do projektu kilka 'ale’. Niepokój sprowadza się głównie do możliwości niespełnienia chińskich wymogów dotyczących operacji komercyjnych. Ponadto, system Apple Pay nie posiada jeszcze akceptacji tamtejszych regulatorów, czyli operatorzy kart płatniczych nie mogą z nim współpracować.

Podobno potecjalnym  partnerem Apple’a ma byc portal Alibaba, obecnie jeden z największych e-sklepów na świecie.

Wiecej na: http://technowinki.onet.pl/biznes-i-finanse/chinczycy-nie-chca-apple-pay/2lv2c 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.