Aktualności

Wystawa sztuki chińskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie zorganizowało wystawę sztuki chińskiej zatytułowaną "W przestrzeni smoka". W trakcie ekspozycji zwiedzający będą mogli obejrzec 400 przepięknych dzieł wybranych z wielkiej kolekcji liczącej ponad 3000 eksponatów. Goście muzeum będą podziwiać dzieła kultury chińskiej przy akompaniamencie chińskiej muzyki tradycyjnej, towarzyszyć im bedzie także smok-przewodnik. Wystawa będzie otwarta do 5 lipca.

Krakowskie muzeum posiada jedną z najbogatszych kolekcji dzieł chińskiej sztuki i rzemiosła, która tworzona była od ponad 100 lat dzieki darom i zakupom. Znajdują się w niej dzieła malarskie i graficzne, rzeźby, wspaniała ceramika, wyroby z brązu i emalii, laki, i szkła, dekoracyjne tkaniny użytkowe, bogate ubiory, akcesoria, meble, instrumenty muzyczne. Najstarsze eksponaty pochodzą z początków III wieku przed naszą erą, większośc pochodzi z przełomu XVII-XIX w., również z początku XX wieku.

Na wystawie będzie można zobaczyć obrazy, grafiki i rzeźby buddyjskie, ceramikę, ubiory i akcesoria, nefryty i jadeity, wyroby z brązu emalii, laki, szkła, wachlarze, fajki, tabakierki, instrumenty muzyczne oraz zabawki. Wiele eksponatów zostanie zaprezentowane po raz pierwszy.

Więcej na: http://krakow.pl/aktualnosci/170021,33,komunikat,sztuka_chinska_i_smok_przewodnik.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.