Aktualności

Po chińskim Nowym Roku wartość metali szlachetnych spada

Wzmocnienie dolara, które spowodowały niekorzystne prognozy rozmów Grecji z jej wierzycielami, zaowocowało spadkiem wartości złota i w szczególności srebra. 

Tygodnie poprzedzające chiński Nowy Rok są w Chinach czesto wykorzystywane na zakup złota, można je określić nawet jako sezon na tego typu zakupy. Dużym wzięciem cieszy się wtedy biżuteria. W trakcie noworocznych obchodów popyt na nią słabnie, ale zwieksza się, gdy trzeba uzupełnić zapasy.

Po znacznym wzroście zainteresowania inwestorów w wyniku nieoczekiwanego uwolnienia kursu franka w ubiegłym miesiącu przez szwajcarski bank centralny, w ostatnich tygodniach miała miejsce realizacja zysków – jednym z czynników było tu przełamanie techniczne poniżej poziomu 1 250 USD (tj. obecnego poziomu oporu) 6 lutego.

W tygodniu kończącym się w ubiegły wtorek, fundusze hedgingowe i zarządzający środkami pieniężnymi dokonali redukcji o 17% długich pozycji netto w kontraktach terminowych, natomiast w ubiegłym tygodniu ekspozycja w produkty notowane na giełdzie oparte na fizycznym złocie, która od połowy stycznia wzrosła o 83 ton, została zredukowana o 7 ton.

Wiecej na:

http://biznes.interia.pl/szukaj/news/wraz-z-chinskim-nowym-rokiem-zloto-traci-na-wartosci,2095542 

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.