Aktualności

Chińskie sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim

Chiny inwestują w obronność na Morzu Południowochińskim. Pekin najpierw stworzył sztuczną wyspę, a następnie wybudował na niej potężną fortecę. Chiński projekt ma jednak większy rozmach, budowy trwają w 7 miejscach. Względny spokój na Morzu Południowochińskim może zostać zachwiany, jesli Chiny zdominują bogate w surowce naturalne tereny.

Zdjęcie satelitarne jednej z nowopowstałych chińskich baz zostało opublikwane w zeszłym tygodniu przez firmę IHS Jane’s oraz amerykański zespół ekspertów Centrum Studiów Strategicznych w Waszyngtonie. Intensywna aktywnośc Chin w tym rejonie niepokoi nie tylko analityków, ale w głównej mierze inne kraje tego regionu, czyli Malezję, Filipiny, Wietnam i Bruneę.

Zdumiewa przede wszystkim tempo realizacji tego projektu, ponieważ wyspa wraz z bazą powwstała w niecały rok. Początkowo zajmowała obszar 350 metrów kwadratowych, jednak po upływie niespełna 12 miesięcy obiekt zajmował teren już 75 tys. metrów kwadratowych.

Nowe wyspy mają pełnić funkcję lotnisk, portów i magazynów paliwa dla lotnictwa i marynarki ChRL.  

Więcej na:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pekin-buduje-sztuczne-wyspy-na-morzu-poludniowochinskim/mgbmv 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.