Aktualności

105 rocznica urodzin ojca zupek chińskich

O rocznicy urodzin Momofuku Ando, wynalazcy popularnych zupek chińskich, poinformowała wyszukiwarka Google, która zamieściła na tę okoliczność specjalną grafikę.

Momofoku Ando urodził się w 1910 roku na Tajwanie, który wówczas był okupowany przez Japonię. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni narodził się pomysł na chińskie zupki. Momofuku założył w 1948 roku firmę Nissin produkującą rozpuszczalne zupki, by pomóc swoim rodakom w dręczonej przez głód Japonii. 

Co ciekawe, na samym początku produkt Momofuku Ando był uważany za towar luksusowy. Bazą zupek chińskich jest tradycyjne danie kuchni azjatyckiej, czyli ramen, Ramen to charakterystyczny makaron połączony z esencjonalnym bulionem z dużą ilością przypraw.

Nie wiadomo, dlaczego w Polsce oryginalny japoński wynalazek nosi miano zupek chińskich. Pierwszy raz pojawiły się one w naszym kraju we wczesnych latach 90., przywiezione przez Wietnamczyka, Tao Ngoc Tu.

Wiecej na:

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/momofuku-ando-105-rocznica-urodzin-ojca-zupek-chinskich/r10rn8 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.