Aktualności

Chińskie inwestycje spowodują wzrost cen surowców

Chiny planują wielkie inwestycje w infrastrukturę. Łączna przeznaczona na nie kwota to 1,1 bln dolarów. Z tego budżetu ma zostać zralizowane 300 projektów infrastrukturalnych. Podobne plany snują Stany Zjednoczone i Indie. Przy tak wielkim zapotrzebowaniu ceny surowców pójdą w górę.

Według danych podawanych przez Forbes’a, Chiny są najwiekszym konsumentem surowców na świecie. Zużywają w przybliżeniu połowę metali przemysłowych (miedź, aluminium, cynk i inne) i połowę surowców energetycznych (ropa naftowa, wegiel) w wymiarze globalnym.

Chiński boom inwestycyjny przypadł na lata 2010-2011, kiedy zapotrzebowanie na surowce było ogromne. Przez ostatnie trzy lata było ono zdecydowanie mniejsze, jednak teraz Chiny ponownie planują realizację licznych projektów opiewających na astronomiczne kwoty.

Program inwestycji infrastrukturalnych Państwa Środka ma także na celu zapobieżenie dalszemu spadkowi tempa rozwoju gospodarczego. Według prognoz analityków w tym lub przyszłym roku ma on spaść poniżej 7 porc.

Wiecej na: http://www.forbes.pl/chiny-inwestuja-kursy-surowcow-pojda-w-gore,artykuly,190314,1,1.html# 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.