Aktualności

Chiński rynek e-commerce pnie się w górę

E-handel w Chinach przeżywa prawdziwy boom. Rocznie notuje 20-procentowy przyrost, a niektóre kategorie mają wzrost nawet dwukrotnie wyższy, jak przykładowo żywność. Wzrasta także sprzedaż farmaceutyków oraz produktów ochrony zdrowia, jak również rozrywka i rekreacja.

Handel e-commerce rośnie najszybciej w chińskich aglomeracjach zamieszkiwanych przez dużą liczbę ludności. W ubiegłym roku handel internetowy wzrósł o 25 proc., a całkowita wartość transakcyjna wyniosła 2 bln dol., z tego ok. 450 mld dol. to handel detaliczny.

Firma Forrest Research sporządziła raport, z którego analiz wynika, że do 2019 roku ten segment e-commerce osiągnie wartość 1 bln dolarów. Analitycy przewidują także, że do 2020 roku e-handel w Chinach będzie większy niż rynki amerykański, brytyjski, japoński, niemiecki i francuski razem wzięte.

 Więcej na: 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/E-handel-w-Chinach-rosnie-o-ponad-20-proc-rocznie-Do-2019-roku-bedzie-wart-1-bln-dol-7239666.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.