Aktualności

Chińska alternatywa dla Banku Światowego

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych – angielski skrót AIIB, to nowa chińska inicjatywa, która ma być alternatywą dla Banku Światowego. Do tego projektu w charakterze współzałożyciela dołączyła już Wielka Brytania.

– Wielka Brytania, jako ważny rozwinięty kraj, chce przystąpić do AIIB, ponieważ dostrzega wielkie korzyści, jakie może przynieść rozwój regionu – powiedział chiński wiceminister finansów Zhu Guangyao. Zyskanie poparcia Zjednoczonego Królestwa spowodowało, że szef resortu chińskich finansów zaprosził do przyłączenia się inne kraje.

Podkreslił również, że Państwo Środka jest otwarte wobec wszystkich krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, które są zainteresowane udziałem w działaniach banku i wyrażają aprobatę dla zasad przedstawionych w memorandum (programowym) tej instytucji".

Oficjalne stanowisko Stanów Zjednoczonych negatywnie ocenia chińską inicjatywę, twierdząc, że jest "niepotrzebna i politycznie szkodliwa". Do tej pory swój udział w projekcie zadeklarowało 27 państw.

Więcej na:

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/chiny-zapraszaja-do-azjatyckiego-banku-inwestycji-kto-skorzysta,524277.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.