Aktualności

Czy USA wydadzą Chinom zbiegów podejrzanych o korupcję?

"Polowanie na lisy" to jedna z akcji prowadzonych w ramach kampanii antykorupcyjnej chińskiego rządu. Pekin przekazał Stanom Zjednoczonym listę chińskich urzędników podejrzanych o korupcję, którzy prawdopodobnie zbiegli na teren USA. W zeszłym roku Chińczycy poinformowali o około 150 ekonomicznych zbiegach.

Według informacji podanych przez Xu Jinhui, szefa antykorupcyjnego biura przy prokuraturze, większość uciekinierów jest podejrzewana o branie łapówek lub sprzeniewierzenie funduszy państwowych. 

Spotkanie, w trakcie którego mają odbyć się rozmowy na temat ewentualnego wydalenia chińskich zbiegów z terenu USA, zaplanowane jest na sierpień. Może to jednak nastręczać trudności, ponieważ USA nie wiąże z Chinami umowa o ekstradycji.

Ogłoszona przez chińskie władze operacja "Polowanie na lisy", mająca na celu wyśledzenie zbiegłych z pieniędzmi urzędników i biznesmenów, jest częścią zakrojonej na szeroką skalę ofensywy prezydenta Xi Jinpinga przeciwko korupcji na wszystkich szczeblach władzy w Chinach. 

Więcej na:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chiny-przekazaly-usa-liste-skorumpowanych-urzednikow,527435.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.