Aktualności

Chiny zablokowały strony internetowe Reutersa

W piątek Reuters podał informację o tym, że strony internetowe tej agencji zostały zablokowane na terenie Chin. Nie jest to pierwsza blokada dostępu do informacji przeprowadzona przez chińskie władze. Wcześniej blokowano również dostęp do stron amerykańskich dzienników "Wall Street Journal", "New York Times" oraz do strony agencji Bloomberg.

Jak poinformowała agencja w swoim oświadczeniu: "Reuters jest przywiązany do zasady uprawiania uczciwego i rzetelnego dziennikarstwa na całym świecie". Podkreślono również istotność informowania na bieżąco odbiorców w Chinach. Agencja wyraziła nadzieje, że niebawem jej strony zostaną odblokowane.

Takie akcje blokujące działanie witryn często przeprowadzane są bez żadnego ostrzeżenia ze strony chińskich władz. Zazwyczaj dochodzi do tego, gdy publikuja one materiały niewygodne dla chińskiej administracji.

Więcej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Reuters-zostal-zablokowany-w-Chinach-3308441.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.