Aktualności

Chińczycy idą w ślad za siecią Carrefour

Władze chińskie postulują integrację krajowych eksporterów, aby zwiększyć ich międzynarodową konkurencyjność. W tym celu rząd uruchamia system zachęt ekonomicznych dla firm tworzących globalne sieci sprzedaży.

Według piątkowego oświadczenia wiceministra handlu, Zhong Shana na konferencji w Pekinie, "ministerstwo będzie wspierać krótko- i długoterminowe plany budowy międzynarodowych sieci sprzedaży i marketingu rodzimych eksporterów, zwłaszcza na rynkach wschodzących".

Stwierdził również, że chińscy eksporterzy przeżywają najtrudniejsze chwile od czasu kryzysu finansowego w 2008. Związane jest to ze spadkiem światowego wzrostu ekonomicznego i spiralą zadłużeniową w Unii Europejskiej. Dlatego też nierealne będzie wykonanie założonego 10-proc. wzrostu obrotów handlu zagranicznego, bowiem, jak wynika z danych urzędu celnego, w okresie pierwszych 10 miesięcy 2012 obroty te wzrosły o 6,3 %.

Więcej:
http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/chinczycy-pojda-droga-sieci-wal-mart-i-carrefour,1867149,5429

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.