W zeszłym tygodniu pisaliśmy, że Polska wysłała do sekretariatu AIIB endorsement letter, który miał potwierdzać nazą chęć udziału w inwestycji. Wczoraj zaktualizowano listę państw ze statusem członka-założyciela. Jest ich 57, a wśród nich znajduje się Polska.
Jak podaje portal bankier.pl, "nasz kraj jest też jedynym państwem grupy 16+1 – mechanizmu współpracy Chin z krajami Europy Środkowo-Wschodniej". Węgry również złożyły aplikację, jednak ich kandydatura jeszcze nie została rozpatrzona.
Oprócz oczywiście Chin wśród największych państw członkowskich chińskiej inicjatywy można wymienić Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Rosję i Australię.
Odrzucono z kolei kandydatury Korei Północnej oraz Tajwanu.
Więcej na:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-jednak-z-chinami-przeciwko-usa,220,0,1763036.html
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.