Aktualności

Pekin na siłę zaniża ceny, Mercdes ukarany grzywną

350 milionów juanów (57 mln dolarów) to wysokość grzywny jaką Chiny nałożyły na firmę Mercedes Benz za sprzeczne w tym kraju z prawem praktyki cenowe – takie informacje przekazała w zeszłym tygodniu agencja Xinhua.

Karę nałożono w wyniku jednego z licznych śledztw w sprawie naruszenia przepisów antymonopolowych. Chińskie władze zarzuciły Mercedesowi narzucanie dealerom cen minimalnych za samochody i części zamienne, co jest powszechną praktyką w wielu krajach. Jednak Pekin uznał takie działanie za naruszające zasady wolnej konkurencji.

Wśród firm objętych w ostatnich latach śledztwem w tej sprawie są firmy motoryzacyjne, technologiczne, zakłady przemysłu mleczarskiego. Agencja Associated Press stwierdziła w komentarzu, że Chiny usiłują wymusić obniżki cen.

W odpowiedzi na chińskie działania, USA stwierdziły, że z kolei Pekin narusza swe zobowiązania, dotyczące wolnego handlu. 

Więcej na:

http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/mercedes-ukarany-grzywna-za-monopolistyczne-praktyki-cenowe,535970.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.