Aktualności

Chiny tworzą fundusz dla technologicznych start-upów

Władze Państwa Środka zdecydowały się na utworzenie specjalnego funduszu, z którego pieniądze będą przeznaczane na inwestycje w technologiczne firmy z całego świata w początkowej fazie rozwoju (tzw. start-upy).

Fundusz ma dysponować kapitałem rzędu 6,5 mld dolarów (40 mld juanów). Marcin Kozłowski z firmy Business Link jako główne kierunki inwestycji funduszy wymienił "rozwiązania dotyczące internetu, które wpisują się w takie trendy, jak smart city i cloud computing, czyli wszystkie rozwiązania funkcjonujące w chmurze internetowej".

Według Kozłowskiego najwieksze szanse na dofinansowanie z funduszu mają firmy, których produkty lub usługi dotyczą jak najszerszego kręgu odbiorćów.

Więcej na:  

http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Chinach-powstaje-fundusz-ktorego-zadaniem-bedzie-inwestowanie-w-technologiczne-startupy-z-calego-swiata-7255064.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.