Aktualności

Chiny tworzą kolejny Wielki Mur, tym razem zielony

Władze Chin podjęły się realizacji największego ekoprojektu na świecie. Chcą stworzyć wielką leśną ścianę osłabiającą efekt cieplarniany i hamującą rozrost pustyni Gobi.

Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Nowej Południowej Walii przeanalizowali dotychczasowe poczynania Chińczyków w kwestii ekoprojektu, stwierdzając, że od 2008 roku w północnej części Państwa Środka zostało posadzone 13 mln hektarów lasu. Dane pochodzą z portalu qz.com.

Posadzone drzewa mają stworzyć ogromny pas zieleni nazywany Wielkim Zielonym Murem. Docelowo ma on mieć długość 4,5 tys. km.

Mimo tego wielkiego zaangażowania w powiekszanie terenów leśnych, projekt nie sprawia, że w Chinach ich przybywa. Rocznie znika 500 tys. hektarów zalesienia, ponieważ Chińczycy sadzą słabe drzewa nieprzystosowane do tamtejszego klimatu, które nie moga w nim długo przetrwać.

Więcej na: http://www.rp.pl/artykul/34,1196828-Chiny-sadza-Wielka-Zielona-Sciane.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.