Aktualności

Chiny drugie na świecie pod względem powierzchni winnic

Chiny ciagle zaskakują w coraz nowych dziedzinach. Tym razem uplasowały się na drugim miejscu na świecie pod względem powierzchni winnic.

Łączna powierzchnia, jaką zajmują w Chinach, jest szacowana na 800 tys. hektarów. Jest to spory udział w powierzchni upraw winorośli na całym świecie, która z kolei szacowana jest na 7,5 mln hektarów.

Międzynarodowa Organizacja Wina i Winiarstwa oszacowała ubiegłoroczną produkcję wina na 279 mln hektolitrów, co jest niewielkim spadkiem względem poprzedniego okresu, kiedy wyprodukowano 291 mln hektolitrów.

Światowe spożycie wina w 2014 roku szacuje się na 240 mln hektolitrów i jest to nieznacznie mniej w porównaniu do 2013 roku. W Europie mniejszego zainteresowania trunkiem nie odczuwają Francja i Niemcy, które rejestrują ogromne wzrosty produkcji – nawet po 11 proc. Z kolei Rumunia, Włochy i Hiszpania notują spadki o 10-20 procent. 

Więcej na: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/produkcja-wina-chiny-potega-w-kolejnej,255,0,1777151.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.