Aktualności

Chiny wyruszają na podbój Antarktydy

Pod koniec zeszłego roku Chiny rozpoczęły intensywne działania na rzecz ekspansji Antarktydy. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" dotychczas "kartografowie z Chin nazwali po chińsku ponad 300 obszarów Antarktydy".

Chińscy badacze wyruszyli do krainy wiecznych śniegów w listopadzie zeszłego roku na pokładzie lodołamacza zwanego "Śnieżnym Smokiem". 

19 listopada 2014 roku prezydent Chin Xi Jinping podpisał z australijskim premierem Tonym Abbottem pięcioletnią umowę o współpracy antarktycznej. Na mocy pdopisanego dokumentu chińskie okręty oraz samoloty będę mogły tankować i uzupełniać zaopatrzenie w Australii w podróży na południe.

Pierwsza chińska stacja badawcza na Antarktydzie została założona w 1985 rok. Nazwano ją "Wielki Mur". Chińczycy późno rozpoczeli eksplorację zamarzniętych terenów Antarktydy, ale od 2005 sporo nadrobili. W chwili obecnej pod względem isniejących na tym terenie placówek Chiny znajduja się na drugim miejscu. Wyprzedzają je tylko USA.

Więcej na: http://wyborcza.pl/1,75477,17858430,Chinczycy_podbijaja_Antarktyde___Czas_siegnac_po_skarbnice.html?utm_source=agora&utm_medium=nlt&utm_campaign=wyborcza-wieczorny 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.