Aktualności

Chiny: od 1 czerwca limity cen na większość leków będą zniesione?

Chińskie władze chcą zwiększyć konkurencyjność na rynku farmaceutycznym. Dlatego też od 1 czerwca planowane jest zniesienie limitów ceny na wiekszość leków.

"Zdecydowaliśmy, że od 1 czerwca zostaną zniesione ustalane przez rząd ceny na większość lekarstw w celu polepszenia mechanizmów zakupu leków, kontroli kosztów ubezpieczenia zdrowotnego; chcemy, by ceny handlowe leków były ustalane przez konkurencję rynkową" – napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Komisji Rozwoju Krajowego i Reform (NDRC).

W ostatnich latach Chiny stały się prawdziwą kopalnia złota dla firm produkujących leki, sprzęt medyczny i oferujących usługi szpitalne.

Co innego stwierdzają jednak specjaliści, według których zniesienie lilimtów cenowych na leki nie przyniesie spodziewanych efektów. Stanowisko opierają na fakcie, że około 75% leków jest sprzedawane przez szpitale, a nie w handlu detalicznym.

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-Wladze-chca-zniesc-od-1-czerwca-limity-cen-na-wiekszosc-lekow-3335212.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.