Aktualności

Chiny już nie takie komunistyczne?

Chiny od pewnego czasu łagodzą komunistyczną ideologię napędzającą państwo na rzecz powrotu do tradycji. Według informacji przekezanych przez chińskie media, partyjne kadry będa niebawem uczestniczyć w zajęciach, które mają na celu przybliżenie i propagowanie tradycyjnej kultury i historii Chin.

Najwazniejsza szkoła dla urzedników w państwie została ostatnio zaopatrzona w podręczniki do nauki tradycyjnej chińskiej kultury i historii. Łącznie jest to 21 pozycji. W przedmiotowych nowościach ma się pojawić m.in. "międzynarodowa przewaga" kultury chińskiej, czyli guoxue – szeroko pojęta wiedza o chińskim dorobku cywilizacyjnym, obejmującym historię, filozofię, sztukę i literaturę.

Te działania są zdecydowanie rewolucyjne w obliczu faktu, że w latach 60. i 70. rewolucja kulturalna stanowiła ostrą krytykę chińskiej tradycji i przeszłości. Niszczono wtedy nawet historyczne obiekty, zabytki, antyki i stare księgozbiory.

Więcej na:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chiny-odchodza-od-komunizmu-i-siegaja-do-tradycji,558226.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.