Aktualności

Pekin gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022

Chiny wygrały z Kazachstanem i zostały oficjalnie gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Pierwszy raz to samo miasto będzie organizoatorem zarówno letnich, jak i zimowych Igrzysk.

Oczywiście nie wszystkie konkurencje zostaną rozegrane w Pekinie. Tam będą rywalizować zawodnicy sportów lodowych, czyli łyżwiarstwa figurowego i szybkiego, hokeja i curlingu. Zawody w narciarstwie alpejskim, saneczkarstwie, skeletonie i bobslejach organizować będzie miasto Yanqing. Z kolei narciarstwo klasyczne i snowboard przypadły w udziale kurortowi Zhangjiakou. 

Ze względu na odległości dzielące miasta (ok. 200 km z Pekinu) powstaną aż trzy wioski olimpijskie, które połączą nowe trasy kolei szybkich prędkości.

Bez wątpienia problemem będzie sam śnieg, którego spada około metra rocznie w obu kurortach, gdzie będą organizowane zawody. Zapewnienie sztucznego naśnieżania będzie wymagało przetransportowania ogromnych ilości wody z bardziej nawodnionych terenów na południu kraju.

Więcej na:

http://eurosport.onet.pl/pekin-gospodarzem-zimowych-igrzysk-w-2022-roku-jak-poradzi-sobie-z-brakiem-sniegu-i/9phddm 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.