Aktualności

Galop chińskiej konsumpcji wyhamowuje. Teraz lekki kłus

Do tej pory konsumpcja w Chinach galopowała w szalonym pędzie. Jednak od pewnego czasu zwalnia tempo do kłusu z powodu wysokich cen.

Udział konsumpcji w PKB za 2014 rok wyniósł 51,2 proc. Był to wzrost o 3 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. W pierwszych pięciu miesiącach 2015 r. sprzedaż detaliczna towarów konsumpcyjnych wzrosła jednak tylko o 10,4 proc., gdy w tym samym okresie roku 2014 wzrost osiągnął 12,1 proc. 

Chińskie społeczeństwo powoli staje się coraz bardziej zamożne, jednak nadyżki pieniędzy nie wydają w kraju. Zamożni obywatele częściej sięgają po e-commerce zagranicznych marek i kupuja w ich sklepach internetowych.

Turyści z Państwa Środka bardzo dużo pieniędzy zostawiają również w odwiedzanych krajach. Walizki wypchane są zachodnimi towarami. W ubiegłym roku chińscy turyści wydali na wakacyjne zakupy ponad 160 mld dolarów.

Więcej na: http://forsal.pl/artykuly/886484,w-chinach-wyhamowala-konsumpcja-bo-jest-za-drogo.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.