Aktualności

Chińska giełda była manipulowana

Jak podaje agencja Xinhua, dziennikarz i osoby mające powiązania z chińską giełdą przyznały się do manipulowania i przekazywania danych wywołujących panikę.

Do przekazywania niesprawdzonych danych miał przyznać się reporter pocztynego magazynu finansowego "Caijing", Wang Xiaolu. Powtwierdził, że jego teskty powstawały "w oparciu o pogłoski i własne, subiektywne domysły".

Magazyn "Caijing" wydał komunikat, w którym poinformowano, że redakcji nie są znane powody zatrzymania dziennikarza i że dalej popiera ona jego "rutynową działalność dziennikarską".  

Winę za manipulacje na giełdzie miała tez wziąć na siebie grupa osób związanych z chińską giełdą. Wśród nich m.in. wysokiej rangi przedstawiciel regulatora rynku kapitałowego oraz czterech menedżerów największej chińskiej firmy maklerskiej CITIC Securities.

Nie wiadomo czy są to informacje potwierdzone, ponieważ zatrzymani nie stanęli jeszcze przed sądem. 

Więcej na:

http://www.pb.pl/4271578,68188,chiny-grupa-osob-przyznala-sie-do-manipulacji-na-gieldzie?utm_source=newsletter.pb.pl&utm_medium=mail 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.