Aktualności

Jest już data chińsko-afrykańskiego szczytu

W piątek 4 września odbyło się spotkanie przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga z prezydentem RPA Jacobem Zumą. Na spotkaniu ustalono termin szczytu chińsko-afrykańskiego, który ma się odbyć początkiem grudnia.

ChRL i RPA ogłosiły, że szczyt chińsko-afrykański odbędzie się 4 i 5 grudnia br. w RPA. Ministrowie spraw zagranicznych obu krajów zapowiedzieli, że zaproszą do udziału w szczycie głowy państw afrykańskich. 

Przewodniczący Jinping podkreślił dobre stosunki państw afrykańskich i Chin. W RPA rok 2015 został ogłoszony „Chińskim Rokiem". Prezydent Zuma uczestniczył w obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Jak twierdzi przewodniczący Chińsko-Afrykańskiej Rady Biznesowej (CABS) Zheng Yuewen, chińskie inwestycje odegrały ważną rolę w rozwoju afrykańskiej gospodarki, natomiast relacje między Chinami a krajami Afryki zostaną wzmocnione po szczycie chińsko-afrykańskim. 

Więcej na: http://www.polska-azja.pl/2015/09/06/chiny-szczyt-chinsko-afrykanski-zapowiedziany-na-grudzien-tego-roku/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.