Aktualności

Chiny: ceny produkcji najniższe od 6 lat

Sierpień w Chinach zaznaczył się największym spadkiem cen produkcji od sześciu lat. Ceny detaliczne rosły o 2 proc. w ujęciu rocznym.

Ceny produkcji sprzedanej spadły w sierpniu w Chinach o 5,9 proc. w ujęciu rocznym. To ich największa zniżka od sześciu lat. Przewidywano spadek o 5,5 proc. po tym, jak w lipcu spadły o 5,4 proc. Z kolei ceny detaliczne wzrosły bardziej niż oczekiwali analitycy. Według nich CPI miało pokazać 1,8 proc. wzrost cen po tym, jak w lipcu rosły o 1,6 proc. Wieprzowina zdrożała o 9,3 proc., a świeże warzywa o 15,9 proc. Ceny żywności wzrosły w ubiegłym miesiącu w Chinach o 3,7 proc.

– Zmiana PPI jest bardzo niepokojąca. Może to mieć wpływ na zyski firm, co w konsekwencji może oddziaływać na konsumpcję i gospodarkę – powiedział Reutersowi Li Huiyong, ekonomista Shenyin & Wanguo Securities. – Musimy zwiększyć wsparcie gospodarki – dodał.  

Więcej na:

http://www.pb.pl/4284061,92805,chiny-najwiekszy-spadek-cen-produkcji-od-6-lat?utm_source=newsletter.pb.pl&utm_medium=mail 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.