Aktualności

Walka z chińskimi podróbkami trwa

WorldConnect AG, właściciel marki SKROSS, odnosi sukces w dwóch procesach o ochronę praw patentowych w Chinach. Firma otrzyma 50 tys. dol. odszkodowania od nieuczciwych producentów, zobligowanych do zaprzestania sprzedaży podrobionego sprzętu.

Wysoki Sąd Ludowy w Guangdong w Chinach w wyroku z dnia 19 czerwca 2012 r. ogłosił w pierwszej, drugiej i ostatniej instancji, że produkcja i sprzedaż adapterów podróżnych przez firmę Bobway (Ningbo) Electronic Ltd. naruszyła patenty należące do szwajcarskiej firmy WorldConnect AG (w Polsce reprezentowana przez PRINTin Sp. Jawna). Oprócz nakazu natychmiastowego zaprzestania sprzedaży tych produktów, firma Bobway została zobowiązana do wypłaty odszkodowania w wysokości 300.000 RMB (około 50 000 dol).

Podobny wyrok, korzystny dla WorldConnect AG, zapadł także w decyzji z dnia 27 czerwca 2012 r. Postanowieniem sądu, sprzedaż podrobionych adapterów podróżnych została zaprzestania również przez firmę Tech-Engine Technology Ltd., która naruszyła prawa patentowe WorldConnect AG.

Więcej:
http://nt.interia.pl/gadzety/news-europa-walczy-z-chinskimi-podrobkami,nId,709093

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.