Aktualności

Chińscy kolekcjonerzy kupują najwięcej dzieł sztuki

„Akt Leżący" włoskiego artysty Amedeo Modigliani sprzedał się na uakcji w Nowym jorku w ciągu niecałych dziesięciu minut za zawrotną cenę 170, 4 mln. dolarów. Trafił do chińskiego kolekcjonera. Duża aktywność chińskich kupców zaczyna być już regułą na aukcjach nie tylko na terenie Chin i Hongkongu, ale na całym świecie.

Tylko w tegorocznych majowych aukcjach Sotheby’s w Nowym Jorku Chińczycy wydali 116 mln dolarów na dzieła sztuki. Najwięcej na obraz Van Gogha „Aleja Alyscamps", bo aż 66,23 mln. dolarów.

Chiny stały się obecnie głównym targetem zachodnich domów aukcyjnych, mimo że dotarły one do Pekinu i Szanghaju zaledwie trzy lata temu. Przed 2012 aukcje odbywały się tylko w Hongkongu. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu sztuką, aż sześć z dziesięciugłównych światowych placów aukcyjnych sztuki współczesnej znajduje się w Państwie Środka: Pekin, Hong Kong, Szanghaj, Guangzhou, Nanjing i Hangzhou.

Więcej na: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151111/1394946/chiny-obraz-sztuka.html#ixzz3rdeRokb1

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.