Aktualności

Donald Tusk po szczycie Europa-Azja: „Rośnie zainteresowanie Polską”

Premier Donald Tusk podsumował po powrocie ze szczytu Europa-Azja w Laosie: "Rośnie zainteresowanie Polską, a dobra reputacja naszego kraju przynosi efekty w wymiarze globalnym".

"Zainteresowanie Polską jest wyraźnie większe niż na przykład na szczycie Azja-Europa w Pekinie kilka lat temu. Widać wyraźnie, że reputacja Polski przynosi efekt także w wymiarze globalnym. Jestem przekonany, że te efekty materialne, praktyczne szybko nadejdą po tych spotkaniach na szczycie Azja-Europa" – powiedział premier na czwartkowej konferencji prasowej.

Udział Tuska w szczycie Europa-Azja (ASEM) poprzedziła jego robocza wizyta w Singapurze, gdzie – jak mówił szef rządu – rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy w dziedzinie przemysłu stoczniowego i maszynowego. Polskę mają odwiedzić w najbliższym czasie przedstawiciele funduszy inwestycyjnych z Singapuru – zapowiedział premier.

Poinformował też, że podczas jego wizyty w Singapurze podpisano umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/premier-o-szczycie-azja-europa-rosnie-zainteresowa,,5299614,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.