Aktualności

Wydobycie gazu łupkowego bardziej kosztowne dla Chińczyków

Chiny będą dopłacać z budżetu centralnego do wydobycia złóż gazu łupkowego. Na razie w przetargach na eksploatację gazu z łupków startować mogą wyłącznie chińskie firmy.

Zapotrzebowanie na surowce energetyczne w Chinach rośnie z roku na rok. Chińskie władze starają się opytymalizować sektor energetyczny, w którym coraz większą rolę odgrywać ma właśnie gaz łupkowy. Ministerstwo Finansów Chin ogłosiło właśnie, że do 2015 roku do każdego metra sześciennego gazu łupkowego dopłaci 0,4 juana, czyli około 21 groszy. Prócz tego, lokalne władze mogą podejmować dodatkowe działania, które przyciągną firmy do eksploatacji złóż gazu łupkowego.

W połowie września w Chinach przeprowadzono drugą aukcję licencji na wydobycie tego surowca. O prawa do eksploracji 20 złóż walczyły 83 firmy. Z prognoz chińskich władz wynika, że w 2015 roku produkcja gazu łupkowego osiągnąć ma poziom 6,5 miliarda metrów sześciennych.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chiny-beda-doplacac-do-gazu-lupkowego,,5297300,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.