Aktualności

Chiny mogą się stać znaczącymi eksporterami paliw

Międzynarodowa Agencja Energii informuje, że niebawem Chiny mogą wyrosnąć na znaczącego eksportera paliw płynnych. Prognozy wskazują, że popyt w tym kraju nie rośnie tak szybko jak zakładano i moce produkcyjne w rafineriach mogą być wykorzystywane do celów eksportowych.

„Rafinerie zawsze musiały kalkulować ryzyko niedoszacowania lub przeszacowania planów inwestycyjnych. Wygląda na to, że w przypadku Chin mamy do czynienia z przeszacowaniem. W efekcie coraz więcej kierowców na całym świecie może kupować paliwa wyprodukowane w Chinach" – twierdzi Antoine Halff, szef zespołu ds. ropy naftowej MAE.

Najnowszy średnioterminowy raport naftowy MAE zmniejszył szacunki dotyczące popytu na ropę naftową w Chinach na lata 2012-2017 do 2,1 mln baryłek dziennie. Oznacza to, że w 2016 roku Chiny potrzebować będą dziennie o 1 mln baryłek ropy mniej niż przewidywano jeszcze dwa lata temu.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/mae-chinskie-rafinerie-moga-byc-znaczacymi-eksport,,5298255,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.