Aktualności

Polskie jabłka pojadą wreszcie do Chin?

Jednym  z ważniejszych wydarzeń tego roku dla MSZ jest zapowiedziana wizyta prezydenta Chin Xi Jinpinga w Polsce. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", pojawiła się szansa, że w trakcie jego pobytu może zostać zdjęte embargo na polskie jabłka.

O możliwość jego zlikwidowania Polska zabiega od 2013 roku. Przełom w negocjacjach stanowiło zeszłoroczne ożywienie kontaktów dyplomatycznych między Chinami i Polską. Państwo Środka dba o dobre relacje w państwami Europy Środkowo-Wschodniej, ponieważ stanowią one integralną część planu odbudowy Jedwabnego Szlaku.

Jeśli uda się znieść embargo, pierwsze kontenery z polskimi jabłkami mogą ruszyć do Chin już za kilka miesięcy. Sadownicy liczą na to, że na chiński rynek trafiać będzie minimum 100 tys. ton jabłek rocznie, czyli 3-4 proc. produkcji. Pozwoli to zminimalizować straty spowodowane przez rosyjskie embargo.

Więcej na: http://wyborcza.biz/biznes/1,147752,20209416,chinczycy-kupia-polskie-jablka.html
 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.