Aktualności

Rozpoczęła się wizyta prezydenta Chin Xi Jinpinga

Dzisiaj rozpoczęła się oficjalna część wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga i jego małżonki w Polsce. Pierwsze porozumienia zostały już podpisane.

Umowy handlowe z Chinami podpisały dziś m.in. takie firmy jak Mlekpol, Maspex czy Polfarmex. Dotycza one dystrybujci farmaceutyków i eksportu produktów mlecznych do Chin. Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Xi Jinping podpisali również oświadczenie w sprawie ustanowienia wszechstronnego strategicznego partnerstwa pomiędzy Polską i Chińską Republiką Ludową. 

– Mam nadzieje, że Polska stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin. Podpisany został szereg umów, które mają ożywić współprace gospodarczą i kulturalną. Polska jest ogromnie zainteresowana dalszą współpracą z Chinami – powiedział prezydent RP. Przewodniczący ChRL zapewnił, że Polska pełni "kuczową rolę  w połączeniu Chin z Europą".

Zainagurowano również otwarcie biura Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego w Polsce.

Więcej na: http://www.polska-azja.pl/2016/06/20/xi-jinping-w-polsce-relacja-cspa-na-zywo/

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.