Aktualności

Wal-Mart wprowadza przepisy ekologiczne w Chinach

Wal-Mart Stores Inc narzucił nowe przepisy ekologiczne, globalni dostawcy mają pięć lat na dostosowanie się, w przeciwnym wypadku mogą zniknąć z półek największej sieci handlowej na świecie.

Nowe wymagania, ogłoszone w Chinach, gdzie Wal-Mart ma ponad 20.000 dostawców, zmuszą fabryki produkujące większość światowych zabawek, ubrań i elektroniki, do zwiększenia energooszczędności, ograniczenia produkcji śmieci i spełnienia innych wymogów znajdujących się na liście handlowego giganta.

Jeżeli dostawcy nie spełnią tych żądań, mogą zniknąć z prawie 4.000 sklepów dyskontowych Wal-Martu i ponad 600 hurtowni Sam’s Club, które firma posiada w Stanach Zjednoczonych.

Standardy zawarte w "Indeksie ekologicznym" Wal-Martu, który ma pomóc poprawić wizerunek firmy atakowanej przez organizacje pracownicze i wspólnoty lokalne, zostały już przyjęte przez 500 największych światowych producentów dóbr konsumenckich.

Sieć podała, że do końca 2017 roku amerykański Wal-Mart i Sam’s Club 70% swoich towarów będą pozyskiwać od globalnych dostawców kierujących się indeksem ekologicznym.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/wal-mart-w-chinach-wymaga-od-dostawcow-postawy-pro,,5289960,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.