Aktualności

Chiny odkupiły projekt największego samolotu na świecie

Projekt samolotu Antonov An-225 trafił w ręce Chińczyków. Ukraińskie zakłady lotnicze zdecydowały się wystawić licencję maszyny na sprzedaż. Chętni znaleźli się szybko. To chińska firma Aerospace Industry Corporation of China (AICC), która chce zainwestować spore środki w produkcję nawet kilkunastu sztuk największego samolotu świata.

Zgodnie z umową, do Chin trafi cała produkcja podniebnego giganta. Jednostki będą wykorzystywane do transportu bardzo dużych elementów przemysłowych o sporej masie, co bardzo ogranicza obecnie możliwości ich transportu. Mają to być, m.in., generatory, turbiny i części wytwarzane w hutach.

Projekt samolotu przejdzie szereg modyfikacji, dzięki którym będzie możliwe zastosowanie w nim nowoczesnych technologii.

Według szacunków, samo przeniesienie produkcji i linii montażowych to koszt 3-4 miliardów dolarów.

Więcej na: http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/chinczycy-odkupili-projekt-najwiekszego-samolotu-swiata-i-chca-zbudowac-nawet/1w1fz3

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.